Banner Banner Banner Banner

Kalender

  Oktober 2019
Ma Ti On To Fr
 1234 5 6
7891011 12 13
1415 16 17 181920
212223242526 27
28293031   
       

Resultater fra NM i saueklipping og ullhåndtering

05.10.2019 | Skrevet av Urda Blichfeldt

Klippere fra både inn- og utland samles i Varhaug for å konkurrere i NM i saueklipping og ullhåndtering. Resultatene fra andre dag legges ut fortløpende.

RESULTATLISTE

NM Klipping, Finale

Plassering Navn Fylke/Land Poeng
1 Børge Høiland Rogaland 63,950
2 Lars Sønstevoldhaugen Oppland 70,033
3 Sindre Myhrsveen Oppland 74,300
4 Åsmund Kringeland Rogaland Disk

 

Åpen klasse Klipping, Finale

Plassering Navn Fylke/Land Poeng
1 Alun Lloyd Jones Wales 58,517
2 Joe Butler England 68,417
3 Børge Høiland Rogaland 68,567
4 Åsmund Kringeland Rogaland 68,583

 

NM Ullhåndtering, Finale

Plassering Navn Fylke Poeng
1 Jon Gerhard Haakull Rogaland 12,92
2 Ruth Jane Rossevatn Agder 25,73

 

Åpen klasse Ullhåndtering, Finale

Plassering Navn Fylke Poeng
1 Jon Gerhard Haakull Rogaland 12,49
2 Vicky Milroy England 14,39

 

Klipping, Senior, Finale

Plassering Navn Fylke/Land Poeng
1 Mihai Mihai Romania 59,875
2 Inga Lill Rossevatn Agder 60,725
3 Maria Prebble England 62,850
4 Cordula Ihring Tyskland 66,050

 

Klipping, Mellom, Finale

Plassering Navn Fylke/Land Poeng
1 Nils Ørjan Hamre Rogaland 63,667
2 Ola Gudmestad Rogaland 63,917
3 Bjarte Njå Rogaland 66,483
4 Thor Henning Vatland Agder 71,967


Klipping, Junior, Finale

Plassering Navn Fylke/Land Poeng
1 Truls Nikolai Bru Rogaland 59,900
2 Karl Magne Sørbø Rogaland 71,600
3 Ruth Jane Rossevatn Agder 80,550
4 Cathinka K. Paterson Norge/Skottland 82,350

 

Klipping NM, Semifinale

Plassering Navn Fylke/Land Poeng
1* Børge Høiland Rogaland 46,350
2* Lars Sønstevoldhaugen Oppland 47,975
3* Åsmund Kringeland Rogaland 50,675
4* Sindre Myhrsveen Oppland 52,425
5 Ingve Toppdal Rogaland 52,750
6 Ole Kristian Håland Rogaland 57,800
7 Kjetil Torland Rogaland 62,975
8 Bård Nordrum Oppland 65,350

*Videre til finalen

 

Klipping, Åpen klasse, semifinale

Plassering Navn Fylke/Land Poeng
1* Alun Lloyd Jones Wales 43,675
2* Børge Høiland Rogaland 49,700
3* Joe Butler England 50,025
4* Åsmund Kringeland Rogaland 53,900
5 Lars Sønstevoldhaugen Oppland 53,925
6 Odd Kristian Håland Rogaland 54,750
7 Wilson Wyllie Skottland 55,900
8 Sindre Myhrsveen Oppland 58,800

*Videre til finalen

 

Ullhåndtering, Åpen klasse, semifinale

Plassering Navn Fylke/Land Poeng
1 Jon Gerhard Haakull Rogaland 4,60
2 Vicky Milroy England 13,40
3 Krissy McKinstry New Zealand 18,00
Disqualified Kirsty Findlay Skottland 22,45

 

 

Klipping, Senior, semifinale

Plassering Navn Fylke/Land Poeng
1* Inga Lill Rossevatn Agder 52,733
2* Maria Prebble England 54,050
3* Cordula Ihring Rogaland 58,600
4 Nils Ørjan Hamre Rogland 58,967
5* Mihai Mihai Romania 60,117
6 Glenn Torland Rogaland 61,483
7 Ole Petter Josdal Rogaland 62,700
8 Palterineri Giambattista Italia 73,917

 

Klipping, Junior, semifinale

Plassering Navn Fylke/Land Poeng
1* Ruth Jane Rossevatn* Agder 50,433 
2* Karl Magne Sørbø* Rogaland 58,483
3* Truls Nikolai Bru* Rogaland 60,500
4* Cathinka K. Paterson* Skottland/Norge 61,667
5 Elias Nevland Rogaland 62,900
6 Anthony S. Vassbø Rogaland 63,833
7 Gudmund Håkull Rogaland 78,517
8 Tiril Skogsrød Telemark 83,200

*Videre til finalen


 

Ullhåndtering, Åpen klasse, innledende runder

Plassering Navn Fylke Poeng
1 Krissy McKinstry New Zealand 8,00
2 Jon Gerhard Haakull Rogaland 8,50
3 Vicky Milroy England 12,20
4 Kirsty Findlay Skottland 17,04
5 Rosie Keenan Skottland 19,90
6 Ruth Jane Rossevatn Agder 20,55
7 Lucie Grancher Frankrike 24,40
8 Inga Lill Rossevatn Agder 35,60
9 Megan Williams Wales 38,60
10 Thor Einar Usken Rogaland 44,50
11 Linnea Eklund Sverige 54,90

 

Ullhåndtering, NM, innledende runder

Plassering Navn Fylke Poeng
1 Jon Gerhard Haakull Rogaland 8,50
2 Ruth Jane Rossevatn Agder 20,55
3 Inga Lill Rossevatn Agder 35,60
4 Thor Einar Usken Rogaland 44,50

 

Klipping, Åpen Klasse og NM, innledende runder

Plassering Navn Fylke/Land Poeng
1 Alun Lloyd Jones Wales 36,400
2 Børge Høiland Rogaland 39,550
3 Åsmund Kringeland Rogaland 40,400
4 Odd Kristian Håland Rogaland 43,250
5 Wilson Wyllie Skottland 43,350
6 Sindre Myhrsveen Oppland 45,300
7 Lars Sønstevoldhaugen Oppland 45,950
8 Joe Butler England 46,650
9 Ray Kinsman New Zealand 47,050
10 Kjetil Torland Rogaland 50,150
11 John Lamb Skottland 50,650
12 Stephen Capstick England 51,250
13 Ingve Topdal Rogaland 52,200
14 Eimontas Rackauskas Litauen 54,200
15 Euan Mackinnon Skottland 56,700
16 Bård Nordrum Oppland 63,400

 

Klipping, Senior, innledende runder

Plassering Navn Fylke/Land Poeng
1 Inga Lill Rossevatn Agder 44,85
2 Marie Prebble England 48,60
3 Mihai Mihai Romania 50,00
4 Nils Ørjan Hamre Moi 50,60
5 Cordula Ihring Tyskland 56,75
6 Glenn Torland Rogaland 56,80
7 Giambattista Paltrinieri Italia 56,95
8 Ole Petter Ljosdal Rogaland 58,70
9 Quentin Mathieu Frankrike 61,05
10 Stein Timo Søreng Oppland 63,75
11 Ronny Vestly Rogaland 78,35
12 Joachim Skogsrød Telemark 91,15


 

Klipping, Mellom, innledende runder

Plassering Navn Fylke/Land Poeng
1* Ola Gudmestad Rogaland 41,750
2* Thor Henning Vatland Agder 49,717
3* Bjarte Njå Rogaland 51,950
4* Nils Ørjan Hamre Rogaland 53,767
5 Lucie Granche Frankrike 59,450
6 Paul Brie Romania 61,617
7 Raul Brie Romania 67,533

*Videre til finale

 

Klipping, Junior, innledende runder

Plassering Navn Fylke/Land Poeng
1* Anthony S. Vassbø Rogaland 51,200
2* Ruth Jane Rossevatn Agder 52,950
3* Truls Nikolai Bru Rogaland 55,750
4* Cathinka K. Paterson Skottland/Norge 56,100
5* Elias Nevland Rogaland 58,350
6* Karl Magne Sørbø Rogaland 62,500
7* Tiril Skogsrød Rogaland 69,600
8* Gudmund Håkull Rogaland 74,050
9 Thomas Stangeland Rogaland 75,650
10 Kirsty Findlay Skottland 82,750
11 Sigurd Hognestad Rogaland 83,550
12 Vegard Amrud Oppland 85,200
13 Joakim Vassbø Rogaland 92,150

*Videre til semifinale
 

 

 

 
Norsk Sau og Geit nsg@nsg.no                
Org. nr.: 970 134 808
Besøksadresse Moerveien 2A               
N-1430 Ås
Postadresse Postboks 104                
N-1431 Ås
Kontakt (sentralbord) Tlf.: (+47) 23 08 47 70