Banner Banner Banner Banner

Kalender

  Oktober 2019
Ma Ti On To Fr
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       

Siste kommenterte artikler

Info om salg av indeksverar og kåra verar i Oppland

09.08.2019 | Skrevet av Pål Kjorstad

Som dei fleste no har fått med seg så er det ikkje Hans Petter Vaberg som står for salget av verar i heile Oppland lenger. Det er avdelingsleiarane i avdelingane under Ring 41 som har fått dette ansvaret. Vi har også kontaktpersonar som er til hjelp for å formidla salg verar av andre rasar

Dersom du skal kjøpa verar, kåra og/eller avkomsgranska, i haust er den mest ryddige og lettvinte måten å kontakta personar på listene under for ønskjer, bestilling og kjøp. Samtidig har alle desse kontakt med kvarande dersom det skulle vera aktuelt for å finna den rette.

Avdeling Rase Avdelingsleiar E-post Telefon
42-Fron Kvit og Farga spæl Pål Kjorstad pkjorstad@outlook.com 99034406
44-Øye Norsk Kvit Sau Kjell Gudmund Svien kjelsvie@bbnett.no 99466115
45-Fåvang Kvit og Farga spæl Odd Steinar Granheim osgran@frisurf.no 97560167
46-Fåberg Norsk Kvit Sau Kjell Ivar Bergehagen kibergehagen@outlook.com 97037765
47-Øyer Norsk Kvit Sau Martin Kraabøl martin_k_90@hotmail.com 48055344
48-Fåvang Norsk Kvit Sau Edvart Bjørge edvbjorge@gmail.com 41696028
50-Sør-Fron Norsk Kvit Sau Hans Rønshaugen hkrroe@gmail.com 47848382
52-Nord-Fron Norsk Kvit Sau Ola Masseng Sylte ola.m.sylte@hotmail.com 91718012
54-Sør-Aurdal Norsk Kvit Sau Oddvin Sørbøen oddvin@valdresskigard.no 92459590
55-Nord-Valdres Norsk Kvit Sau Eirik Kolbjørnshus eirik8randi@gmail.com 90636310
56-Vågå Norsk Kvit Sau Hans Petter Vaberg hpvaberg@gmail.com 97044443
57-Toten Norsk Kvit Sau Peder Leirdal peder_leirdal@live.com 99621194
59-Lesja Norsk Kvit Sau Tor Egil Selsjord tor.selsjord@dovre.online.no 90875746

Andre raser

Område Rase Kontaktperson E.post Telefon
Oppland Pels Ken Lunn ken.lunn@nsg.no 95234775
Oppland Blæset Helen Svare helen.svare@gmail.com 91765505
Oppland Andre raser Terje Bakken terje.bakken@norilia.no 95060928
Oppland Generell info/hjelp Pål Kjorstad pkjorstad@outlook.com 99034406

Info om verar finn du ellers på denne linken

Småfebonde, gjeterhundeier eller sympatisør med næringa?

Meld deg inn i NSG!

 
Oppland Sau og Geit
Org. nr.: 969 546 183
Besøksadresse Pål Kjorstad
Moarusta 13, 2647 Sør-Fron
Postadresse Pål Kjorstad
Moarusta 13, 2647 Sør-Fron
Kontakt Tlf.: (+47) 990 34 406
pkjorstad@outlook.com