• Som kjent er kåringa i Kvinesdal 21. september avlyst, og erstattes med gårdskåringer for de som pleier å mønstre i Kvinesdal. Det er ikke innafor å dra til kåringa i Eiken, siden det ikke er kapasitet til dette.
  • Sjået i Kvinesdal er stengt for egeninnmelding, og hver enkelt må sende mail eller sms til web-kårer Jan Hedenstad slik at kåringskandidatene kan legges inn. Tlf 905 86 740 eller jahedens@online.no.
  • I denne krevende situasjonen er prisen på gårdskåring satt ned fra kr. 2.000,- til kr. 500,- pluss mva. Det gjelder de som blir rammet av avlyst Kvinesdal. Prisen er satt slik Rogaland har hatt i en del år. De øvrige satsene er som i årets utsendte kåringsinfo.
  • Inntil videre er kåringene i Eiken og Sirdal ikke avlyst, men kan bli lukket på kort varsel.
  • Kåringsansvarlig Sven Haukom og avlsansvarlig Jan Hedenstad er trygge på at vi kan gjennomføre gårdskåringene enkelt og effektivt sammen med våre dyktige dommere. Vi satser på gjennomføring lørdag 21. september og søndag 22. september, og kanskje litt i uka etter.
  • Reiserutene er tenkt med ett dommerteam fra øst, og ett fra vest.
  • Hver enkelt utstiller må prioritere deltakelse hjemme når det gis beskjed om når dommerteam kommer, og oppstalle kåringskandidatene i eget område eller i egen bygning . Dommerne og sekretariat skal ikke inn i fjøs eller ha kontakt med andre dyr.

 Ellers er det mye nyttig å lese i Denne artikkelen

Vennlig hilsen fra

Sven Haughom

Fylkesleder og kåringsansvarlig Vest-Agder Sau og Geit

Mobil: 913 41 907

Jan Hedenstad

Avlsansvarlig og avlsutvalgsleder Vest-Agder Sau og Geit

Mobil: 905 86 740