Prøver før NM

Buskerud

Sted: Øvre Eiker
Dato: 16.-17. juni
Dommer: Cato Smørgrav
Veibeskrivelse: Følg rv 35mellom Hokksund og Hønefoss og ta av til Skotselv, Følg skilting på Leversbyveien.
Overnatting: Sanden Hotel, Hokksund 32250550, Tyrifjord Hotel Vikersund 32778400, og Hokksund båt og Camping 32754242
Kontaktperson: Jon R. Aas, 97363934 eller jonraas@hotmail.com

______________________

Prøven starter klokken 08.00

Startliste lørdag*

Startliste søndag*

*Med forbehold om feil


Rogaland

Sted: Kverneland, Skjold
Dato: 18.-19. august
Dommer: Jon R. Aas
Veibeskrivelse: Link til sted
Overnatting: Link til overnatting i nærheten
Kontaktperson: Jacob Vetrhus - 466 47 979 eller jvetrhus@gmail.com

Mer info på hjemmesiden til Rogaland gjeterhundlag
______________________

Startliste lørdag*

Startliste søndag*

*Med forbehold om feil


Hedmark

Sted: Alvdal
Dato: 22.-23. september
Dommer: Sander Hindenes
Veibeskrivelse: Brannvålsveien 312, 2560 Alvdal - På Tronslien Gård.
Overnatting: Taverna Hotel
Kontaktperson: Karin Mattsson - 94898535 eller karin@tika.no

Praktisk info. Ta med egen mat. Vi har grill.
______________________

Startliste lørdag*

Startliste søndag*

Dommergenomgang kl 07.00

*Med forbehold om feil


 

Møre og Romsdal

Sted: Sykkylven
Dato: 22.-23.september
Dommer: Egil Lomsdalen
Veibeskrivelse: Via E39 fra Stryn om riksvei 60 eller E39 fra Dombås/Åndalsnes med ferge fra Magerholm til Aursnes/Sykkylven Kommune
Overnatting: Aursnes Hotell (70 25 45 55), (Sjøbakken Camping (977 47 193) eller Tindetun Leirsted (70 17 40 50)
Kontaktperson: Andor Bjørke - andor@valuetech.no eller 91692497

Mer info på hjemmesiden til Møre og Romsdal Gjeterhundlag
______________________

Startliste lørdag*

Startliste søndag*

*Med forbehold om feil


 

Oppland

Sted: Nord-Gudbrandsdal
Dato: 29.-30. september
Dommer: Jon R. Aas
Veibeskrivelse: Foreløpig Ukjent - areal er ikke mulig å kartlegge før månedsskidtet augst/sep
Overnatting: Info omkring dette kommer på hjemmesiden noe senere.
Kontaktperson: Torkjel Solbakken - torkjel.solbakken@gmail.com eller 952 00 470

Link til hjemmeside med mer info
______________________

Startliste lørdag*

Startliste søndag*

Dommergjennomgang 07.15 og første start 07.30

*Med forbehold om feil


Hordaland, Rogaland

Sted: Nord-Rogaland, Haugaland
Dato: 29..-30. September
Dommer: Helle Marcuslund
Veibeskrivelse: Susortvegen 98, avkjørsel direkte frå E39
Overnatting: Ifht overnatting er det nokre tilbud av campinghytter og Airbnb i nærleiken, elles er det nærmeste hotellet Park Inn på Karmøy.
Kontaktperson: Jacob Vetrhus - jvetrhus@gmail.com eller 46647979

Se hjemmesiden til Rogaland Gjeterhundlag
______________________

Startliste lørdag*

Startliste søndag*

Oppstart kl 08.00, dommergjennomgang kl 07.45.
Det blir kiosk med matservering

*Med forbehold om feil

 


Nord-Trøndelag

Sted: Verdal
Dato: 29..-30. September
Dommer: Per Fremo og Olav Tiller
Veibeskrivelse: Kommer senere
Overnatting: Kommer senere
Kontaktperson: Olav Tiller - olav.tiller@gjeterhund.info -
______________________

Startliste lørdag*

Startliste søndag*

*Med forbehold om feil


 

Buskerud

Sted: Lier
Dato: 29..-30. September
Dommer: Medwyn Evans
Veibeskrivelse: Se hjemmeside Lier Sau og Geit
Overnatting: Se hjemmeside Lier Sau og Geit
Kontaktperson: Hans Erik Sand - post@sand-utvikling.no eller 41229269

Link til side med info
______________________

Startliste lørdag*

Startliste søndag*

*Med forbehold om feil


Prøver etter NM

Østfold samarbeider med Akershus og Vestfold

Sted: Hemnes
Dato: 20.-21.oktober
Dommer: Cato Smørgrav
Veibeskrivelse: Kløvsveien 121, 1970 Hemnes
Overnatting: Olberg camping, Mob.41765672, 16 minutter unna. Det finnes muligheter for å sette bobil/Campingvogn på gården hvor LP går, men gi beskjed senest en uke før til Monica Tegler, 99025445
Kontaktperson: Monica Tegler - monica@tegler.no eller 99025445

Det vil bli sosialt med grilling på kvelden lørdag for alle kr.100/person vi vil gjerne ha forhåndsbestilling til Åse Risberg, 97433303.

Link til mer info på hjemmeside
______________________

Startliste lørdag*

Startliste søndag*

*Med forbehold om feil

Dommergjennomgang kl. 08.00


Vest-Agder

Sted: Åseral
Dato: 20.-21.oktober
Dommer: Arne Loftsgarden
Veibeskrivelse:

Overnatting:
Kontaktperson: Jan Egil Orthe - jeorthe@hotmail.com


______________________

Startliste lørdag*

Startliste søndag*

*Med forbehold om feil

Dommergjennomgang kl. 08.00


Hedmark

Sted: Alvdal
Dato: 20.-21.oktober
Dommer: Magnus Grimeland
Veibeskrivelse:

Overnatting:
Kontaktperson: Karin Mattsson - 94898535 eller karin@tika.no


______________________

Startliste lørdag*

Startliste søndag*

*Med forbehold om feil

 


Sogn og Fjordane

Sted: Stryn
Dato: 20.-21.oktober
Dommer: Jan Kåre Ravnøy
Veibeskrivelse: R15 Frå Otta, E39 frå sør og nord
Overnatting: Er fleire campingplassar i området
Kontaktperson: Knut Alsaker - knut1993@hotmail.com eller 91329172

Link til hjemmeside med info
______________________

Startliste lørdag*

Startliste søndag*

*Med forbehold om feil

 


Finale

Arrangør: Telemark/Buskerud
Sted: Øvre Eiker
Dato: 27.-28. oktober
Dommer: Henrik Nilsson og Luca Fini
Veibeskrivelse: Leversbyveien 145, 3330 Skotselv.  GPS Koordinater: 59.851682, 9.904346
Overnatting: Langebru Gjestegård - telefon: 32 75 47 00, Sanden Hotell: www.sanden-hotell.no, Hokksund Camping: www.hokksund-camping.no, Tyrifjord Hotell: www.tyrifjord.no
Kontaktperson: Arne Loftsgarden - 99431444

______________________

Startliste lørdag*

*Med forbehold om feil

Startliste begge dager går etter rangering i Norgesserien.