Velkommen til Bergen og Os Sau og Geit
Velkomen til vårmøte tirsdag 17. mars kl 19.00
Det nærmar seg lamming. Korleis kan vi forbereda oss slik at vi har flest mogleg gode lam til hausten?
Velkommen til Bergen og Os Sau og Geit
Det nærmar seg lamming. Korleis kan vi forbereda oss slik at vi har flest mogleg gode lam til hausten?
Kom og få fagleg og sosialt påfyll. Det er ein del påmeldte, men det er både mat og plass til fleire.
Det vert ullinnsamling til Nortura torsdag 4. desember og Fatland innan onsdag 26. november.
Ramma var den beste då Stend innviterte til Åpen gård med kåringssjå siste helga i september
Bergen og Os Sau og Geit arrangerer kåringssjå for Øygarden, Askøy, Osterøy, Bergen og Os lørdag 27. september. Kåringssjået er i samarbeid med Stend Jordbrukskule sitt Åpen gård arrangement.
Siste post på programmet på årsmøtet vert auksjon av lettgrinder. Dette er grinder som framstår som nye og som vi auksjonerer vekk då vi har fleire enn vi treng til kåringsbingar.
Meir enn 30 har meldt seg på årsmøtet i lokallaget vårt. Det set styret stor pris på og spesielt gledleg er det at det er med mange nye medlemmer.