Banner Banner Banner Banner

Kalender

  August 2020
Ma Ti On To Fr
     12
3456789
10111213141516
171819 20 212223
242526 27 282930
31      

Raselag/kontaktpersoner for saueraser i Norge

Rase

Raselag

Kontaktperson

Telefon

E-post

Norsk kvit sau

NSG

Norsk Sau og Geit

23 08 47 70

saueavl@nsg.no

Spælsau (kvit) NSG Norsk Sau og Geit 23 08 47 70 saueavl@nsg.no

Sjeviot

NSG

Norsk Sau og Geit

23 08 47 70

saueavl@nsg.no

Norsk pelssau

Norsk Pelssaulag

Knut Sveinung Kleppa

 928 42 053

knu-kle@online.no

Farga spælsau

Interesselaget for farga spælsau

Sveinung Skjerahaug

951 49 873

skjerahaug@hotmail.com

Gammelnorsk sau

Norsk Villsaulag

Hilde Buer

481 26 752

hilbuer@icloud.com

Gammalnorsk spælsau

Landslaget for gammelnorsk spælsau

Anne Lise Sandnes

957 62 595

ysandnes@online.no

Dalasau Landslaget for reinrasa norsk sau Gudmund Tønnessen 95 72 56 46  magu-to@online.no

Rygjasau

Interesselaget for rygjasau Knut Thunheim 418 43 496 knut.thunheim@dabb.no
Steigarsau Raselaget for steigarsau Helen Svare 91765505 helen.svare@gmail.com

Grå trøndersau

Raselag for grå trøndersau

Tore Evavold

450 02 330

tore.evavold@online.no

Blæset sau

Fuglestad-brogete sau

Fuglestad-brogete & Blæselaget

Livar Ravndal   
Ellen Gudmestad

917 95 433
924 00 591 

livar.ravndal@gmail.com
egudmest@online.no

Suffolk

Norsk Suffolklag

Anders S. Rettedal

450 44 829

Anders@klostergarden.no

Svartfjes Svartfjeslaget Ole Johan Bergene 982 39 354 ojb@svea.no

Shropshire

Raselag for norsk Shropshiresau

Terjer Hidle

991 56 102 ter-hid@online.no

Texel

Ikke raselag

 

 

 

Oxford down

Ikke raselag

 

 

 

Merino

Ikke raselag

 

 

 

Finsk landrase

Ikke raselag

     

Østfrisisk melkesau

Ikke raselag

     

 

 

 

 
Norsk Sau og Geit nsg@nsg.no                
Org. nr.: 970 134 808
Besøksadresse Moerveien 2A               
N-1430 Ås
Postadresse Postboks 104                
N-1431 Ås
Kontakt (sentralbord) Tlf.: (+47) 23 08 47 70