NS-prøve på Kverneland 2020
Helga 29. - 30. august arrangerer Rogaland gjeterhundlag Norgesserieprøve på Kverneland. Her vil vi legge ut relevant informasjon om prøven.
NS-prøven arrangeres hos Sven Kverneland, Kvednalandsbakken 2, 4355 Kvernaland. Dommer for dagene er Jacob Vetrhus.
Praktisk informasjon
Det blir utgang på ca. 300 m, samt deling og singling, umerkede dyr.
Dommergjennomgang skjer kl 07:45, med oppstart av konkurransen kl 08 både lørdag og søndag.
Det blir ikke matservering i år, men fyr i bålpanna for de som vil lage sin egen mat. Vis hensyn og forsøk å fordele matpausene utover dagen. Det blir salg av brus og kaffe i brakka.
Toalett finner du i et brakkebygg på arenaen.
Smittevern
Alle som møter opp på prøven vil bli registrerte med fullt navn og telefonnr. Lista blir lagret i 10 dager etter arrangementet, deretter slettet.
Det vil være håndsprit tilgjengelig flere steder på arenaen. Alle oppfordres til å benytte disse flittig. Hold ellers avstand, hold deg hjemme om du er syk og vis hensyn til hverandre.
Overnatting
NB! Det er press på overnattingsplassene denne helga ettersom NKK har en stor internasjonal utstilling samme helg. Dere bør derfor sikre overnattingsplasser i god tid før prøven.
Kontaktpersoner
Har du spørsmål knyttet til prøven kan du sende disse til: rogaland.gjeterhundlag[@]gmail.com. Du kan også kontakte Sven Kverneland på 90037767.
Startlister
Startlistene publiseres på NSG sentrale nettsider.
Resultater
De offisielle resultatene kommer etter hvert på terminlista. Vi vil ellers benytte Google skjema for en dynamisk rapportering av resultatene underveis.