Sau NM i saueklipp og ullhåndtering 2024: En suksessrik helgNM i saueklipp og ullhåndtering er nå ferdig, og hvilket arrangement det har vært. Arrangøren var svært godt forberedt, noe som la en fantastisk ramme for helgens konkurranse. Lars Sønstevoldhaugen endte øverst på pallen når siste sau var klipt.
Alt klart for helgens NMI kveld klipper de til, deltakerne på årets NM i saueklipping og ullhåndtering i Etne. Det skjer etter en formidabel dugnadsinnsats.
NSG søker seminstasjonsleder på StaurNSG søker ny leder til vår seminstasjon for sau og geit på Staur. Kan du være aktuell? Eller kjenner du noen?
Sau Teamsmøte 2. oktober - Valg av vær og bruk av semin!Vi ønsker velkommen til teamsmøte for alle medlemmer med tema "Valg av vær, og bruk av semin" onsdag 2. oktober. Hva bør du tenke på når du kjøper vær, og hvorfor er det lurt å inseminere? Finn det ut her! PDF av presentasjonen er vedlagt.
SauGjeterhund Gjeterhundaktivitet og BlåtungeHer følger NSGs anbefalinger til medlemmer om forebyggende tiltak mot spredning av blåtunge i Norge når det kommer til gjeterhundaktivitet.
SauGeitGjeterhundBeitebruk Status på blåtunge og smitteforebyggende tiltak!Her følger NSGs anbefalinger til medlemmer om forebyggende tiltak mot spredning av blåtunge i Norge.
Sau Blåtunge påvist i NorgeBlåtunge er påvist i en sauebesetning i Kristiansand kommune i Agder. Det er derfor ekstra viktig å være oppmerksomme på symptomer på blåtunge hos sau og geit fremover. Blåtunge er en liste-1 sykdom, og enhver mistanke skal meldes fra til Mattilsynet.
Gjeterhund Endringer i NorgesserienDet har vært problemer med å finne plass, slik at alle får muligheten til å melde seg på to Norgesseriehelger. Det er derfor gjort tiltak for å sørge for at alle skal få plass.